Motorové gondoly

         Nabídka výřezů RC modelů klubu RCFly

 

Home
Up
RC Házedlo EPPer
Antonov An24/26
G222 / C27 Spartan
C160 Transall
C130 Herkules
RCFly JETy
Zakázkové práce
Stavba modelu z EPP
Stavba modelu z PS
Oprava modelu z PS
Kamufláže
Fotky modelů
Odkazy

Kontaktní adresa:

Contact adress:

rcflyklub@gmail.com

 

English version - under construction

Česká verze

 

 

 

 

 

 

Stavba motorových  gondol

 

 Z polystyrenového polotovaru

-     s motorovou přepážkou

Z polystyrenového polotovaru vybrousíme požadovaný tvar motorové gondoly. Přední část gondoly zbrousíme do úkosu aby motorová přepážka měla správné úhly nastavení. PUREXem nalepíme připravenou motorovou přepážku ( otvory pro uchycovací šrouby, osazení motoru a chladící otvory). Celek dotmelíme (je-li co), zabrousíme a potáhneme papírovou lepící páskou ve dvou vrstvách abychom získali pevnou skořepinu. Gondolu opět obrousíme a můžeme potáhnout tenký potahovým papírem. Prostor pro motor vyleptáme špejlí s vatou namočenou v nitro ředidle nebo vyřežeme tvarovaným okem trafopájky. Gondolu zalepíme na místo opět PUREXem.

 

-     s papírovou trubkou

Polystyrenový polotovar gondoly rozřízneme ostrým nožem podél (vertikálně nebo horizontálně) a místo pro papírovou trubku vyřízneme do půlkruhu tvarovaným okem trafopájky.  Připravíme si papírovou trubku. Trubku vlepíme PUREXem do gondoly a pak vlepíme připravenou motorovou přepážku do trubky. Polotovar gondoly dobrousíme do požadovaného tvaru a potáhneme tenkým potahovým papírem. Gondolu zalepíme na místo opět PUREXem.

 

 

Motorové gondoly-konstrukční

-     s papírovou trubkou

Konstrukce spočívá v sestavení „kostry“ gondoly z balsových přepážek s výřezem pro papírovou trubku, podélníků a destiček PS. Kostru stavíme ze dvou zrcadlových polovin (jako se často staví trupy „gumáčků“) na rovné desce. Mezi obě poloviny pak vlepíme papírovou trubku s motorovou přepážkou a mezi přepážky destičky PS, které pak zabrousíme podle přepážek do požadovaného tvaru. Celek potáhneme tenkým potahovým papírem.

 

-  konstrukční s motorovou přepážkou

Konstrukce je stejná jako předchozí, ale je vypuštěna papírová trubka a zesílená konstrukce podélíků (větší množství nebo průměr) a motorová přepážka je vlepena přímo do konstrukce. Dále pokračujeme opět stejně jako v předchozím případě. Mezi přepážky vlepíme destičky PS, které pak zabrousíme podle přepážek do požadovaného tvaru. Celek potáhneme tenkým potahovým papírem

Konstrukci si ale můžeme zjednodušit a vyrobit pouze dvě bočnice z tvrdší balsy s  vylehčovacími otvory a v přední části spojené motorovou přepážkou.  Celek pak polepit deskami PS a opět (třeba podle přepážek) zabrousíme do požadovaného tvaru. Celek potáhneme tenkým potahovým papírem.